Всеукраинский месячник школьной библиотеки

     У 2017 - 2018 н. р. місячник шкільних бібліотек 

присвячений  здоровому способу життя. 

      Бібліотекою та педколективом був складений план заходів, які покликані формувати у дітей  та підлітків позитивне відношення до життя та особистого здоров'я, навички та потребу здорового способу життя. Різноманітні заходи сприяють цьому. 

     Творча робота захопила учнівський  та педагогічний колектив. 

     Читачі пізнали багато нового, цікавого та корисного.


    7-Б класс провели игру-соревнование «Мы – за здоровый образ жизни!» направлена на формирование культуры здорового образа жизни у подрастающего поколения, проявление ответственности, самостоятельности и командного взаимодействия, а также на создание условий для интеллектуальной и творческой самореализации обучающихся и популяризации физической активности.

Перейти на ссылку блога 7-Б класса.

     7-В класс 10 октября 2017 г.  классный час   посвятили рассмотрению ситуаций, при которых может возникнуть опасность в повседневной жизни с пешеходами на тему "Знать правила дорожного движения, как таблицу умножения". Игроки поделены были  на две команды - мальчиков и девочек. 

Ход игры:1.«Разминка для ума».


2.Игра "Осторожно! Зимняя дорога!"

3.Викторина "Угадай дорожный знак"

4.Просмотр и анализ видео и презентации (https://yandex.ua/video/search)
5.Разработка рекомендаций учащимися. 
перейти на ссылку блога 7-В класса

         Во 2-В классе прошёл классный час на тему:  «Чистота и книга ». Был проведен конкурс чтецов стихотворений по заданной теме. Дети показали сценку « Две книжки ». Рассказали о своих любимых книгах  и их  презентовали. Дети участвовали в проведении викторины «Угадай литературного персонажа ». Просмотрели мультфильм « Гришкины книжки », обсудили содержание и поступки главного героя ».



     6-А класс подготовили выступление агитбригады  «Мы за здоровый образ жизни». Девиз: «Я здоровье сберегу – сам себе я помогу».

 Вместе с доктором Айболитом и животными проводили игры, пели песни и рассказывали ребятам о правилах здорового образа жизни.



9-В клас година спілкування  «Здоров'я і шкідливі звички».

Мета: довести до свідомості учнів, що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров'я; формувати в учнів негативне ставлення до шкідливих звичок (паління, вживання алкогольних напоїв, наркотиків); виховувати дбайливе ставлення до власного здоров'я.


6-Б клас. Зустріч в бібліокафе "Смачне читання" 

Тема: Традиційні українські страви.
Мета: поглибити знання дітей про українську кухню; виховувати шанобливе ставлення та інтерес до народних традицій, обрядів, культури українців; сприяти духовному розвитку осо­бистості; виховання  здорового  способу  життя.


3-Б клас ВИХОВНА ГОДИНА  "ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ. ПРАВИЛА ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ." Мета: освітня – ознайомлення учнів з основними поняттями здорового способу життя; виховна – виховання почуття відповідальності за власне здоров’я та розуміння важливості здорового способу життя.

10-Б клас. Аналіз и обговорення презентації "Тату і пірсінг - плюси та мінуси"



  10-А клас «Мобільник  - ворог чи друг?»





11-Б клас "Небезпека енергетичних напоїв" 



9-Б клас  "Лихослів'я та здоров’я"

Мета: профілактика та корекція лихослів'я в учнівському середовищі; формування негативного ставлення до лихо­слів'я; познайомити дітей з впливом лихослів’я   на здоров’я та особистість;надихнути до морального саморозвитку та самовдосконалення.

11-А клас проводил эрудит-аукцион "Берегите здоровье"

Цели:
-пропаганда здорового образа жизни;   
-расширение и систематизация знаний о здоровом образе жизни;
Пропаганда здорового питания;
Закрепление знаний о мерах оказания первой помощи.


5-Б клас. Колективна творча справа"Лікарські рослини мого краю" .






     Первоклассники познакомились со сказками, которые учат быть здоровыми и заботится о своем здоровье! Здоровый образ жизни — это жизненная позиция, поведение или деятельность человека, направленные на укрепление своего здоровья. Поэтому параллель первых классов провела мероприятие: « Мы за здоровый образ жизни»Цель мероприятия: дать представление о том, как нужно заботиться о своём здоровье.

3-В класс провёл такие мероприятия - беседа, урок - этикета (мы в столовой) , посмотрели мультфильмы о здоровом образе жизни, спортивные соревнования. Вся информация -  по ссылке .


Учні 9-А класу прослухали лекцію "Ми проти наркотиків", яку самі підготували. Потім попрацювали в групах по методиці "світове кафе" де обговорювали важливі питання, які стосувались підлітків та наркотиків.

 

  

 


Учні 2-Б класу взяли участь в місячнику бібліотек. На позакласному заході були прочитані книги К. Чуковського «Федорине горе» і «Мийдодир» з подальшим обговоренням прочитаного.

 Захід було присвячено темі «Чистота – запорука здоров'я». Діти розглянули образ героя-бруднулі і образ баби Федори і проаналізували, що автор хотів передати, зображуючи головних героїв брудними і неохайними. Виявляється, не тільки дитина може бути лінивою і нечупарою, як в казці «Мийдодир», а й бабуся з казки «Федорине горе». Що може статися, якщо не дотримуватися правил особистої гігієни і опуститися до неохайності і антисанітарії.Учні навели приклади наслідків такого стану і як з цим боротися.


ЩОБ ЖИТТЯ ЩАСЛИВЕ ПРОЖИТЬ- ЗДОРОВ'Я ТРЕБА БЕРЕГТИ!

Члени шкільного саморядування, учениці 7-А класу, провели опитування серед учнів початкових класів "Що ми можемо зробити для того, щоб зберегти своє здоров'я", "Поради учням з правил безпеки життєдіяльності".


















Учні 4-В класу взяли участь у бібліомандрівці на планету здоров'я. А щоб туди потрапити, треба здобути ключі на острові Вітамінному, в країні Гігієні, на Болоті Шкідливих Звичок, на Морі Хорошого Настрою. 


Обговорення напрямку




Країна Гігієна 





Острів Вітамінний





Море Хорошого Настрою




Болото Шкідливих Звичок та Хвороб




Домашнє завдання




24 жовтня відзначається міжнародний день шкільних бібліотек. Із святом вас, дорогі шанувальники бібліотеки і велика вдячність 
за вашу підтримку і повагу.





2016-2017 навчальний рік

Міністерство освіти і науки України, підтримуючи ініціативу Міжнародної асоціації шкільних бібліотек (ІАSL) щорічно з 01 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проводить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек ( наказ Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 р. №931)

У 2016 році третій Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходитиме під гаслом " Книга і читання - важливий чинник у вихованні духовнихцінностей учнів"



Отже, починаємо!
7 жовтня пройшов конкурс уважних та начитаних у 5-Б класі

10 жовтня відбувся бібліотечний урок "Про книгу та бібліотеку" для учнів 2-х класів.


 












11 жовтня учні 7-А класу взяли участь у вікторині "Любіть і знайте Україну". Також було запропоновано огляд літератури з книжкової виставки "Історія України в художній літературі"
Хід заходу за посиланням


Історія України на сторінках художніх творів.
Книжкова виставка.
(7 – 8 класи)

«Читай та думай друже мій,
І не цурайся свого роду,
Земле – це книга,  у якій
Історія твого народу.»
Дмитро Білоус
-         Грінченко Б.Д. «Лесь, преславний гайдамака: Віршовані оповідання, легенди, казки.» - Київ: Веселка, 1991р.

-         «Діти козацької Матері: Історично-пригодницькі повісті та оповідання.» - Київ: Веселка, 2004 р. – (Серія «Козаченьки»)


-         Кащенко А. «Оповідання про славне Військо Запорізьке низове: Оповідання.» - Дніпро: Січ, 1991р.

-         Куліш П.О. «Чорна рада: Хроніка 1663 року та оповідання.» - Київ: Веселка, 1990 р.


-         Олесь О. «Княжа Україна: Минуле України в піснях: Поема.» - Київ: Веселка, 1991 р.

-         Пригара М.А. «Михайлик – джура козацький: Історична повість.» - Київ: Веселка, 2004 р.


-         «Син України: Історична повість з часів українського лицарства». – Львів: Просвіта, 1992 р.

-         Чайковський А. Я. « На уходах. За сестрою: Історично-пригодницькі повісті.» - Київ: Веселка, 2008 р.


В цей же день учні 3-х класів виконали "Велику казкову контрольну роботу"
Хід заходу за посиланням








13 жовтня учні 6-В класу займалися "Розумовою гімнастикою" на бібліотечному уроці, присвяченому роботі з науково-пізнавальною літературою.

















17 жовтня в школі проходила фотосесія 

"Я і книга"






Всі бажаючі взяли участь в конкурсі малюнків 
"Я+книга=друзі"






21 жовтня учні 5-х класів взяли участь в проекті "Відкриваємо для себе глибини народної мудрості" (народ про книгу та читання).
Учні 7-А класу - учасники проекту "Я - автор книги про бібліотеку".


  
                                                                                                                                                                               
Как выбрать книгу?

   Есть свободное время – не трать его понапрасну. Возьми в руки книгу , прочитай ее, погрузись в неповторимый мир прошлого, настоящего и будущего. Одновременно узнай про что-то новое, интересное, запомни, научись. Знания -  тяжелым грузом еще ни для кого не были.

Так заходи в библиотеку!!!

Остановись и задумайся:
- о чем бы ты хотел прочитать;
- с каким автором хотел встретиться вновь?

   Если знаешь, где на полочках найти то, что тебе нужно, находи и читай, лети безграничным миром фантазии.

  Если не знаешь, где искать то дорогое сокровище, то вспомни про:
- выставки и рубрики в библиотеке. Они раскроют фонд и помогут узнать месторасположение нужного произведения;
- каталоги – где перечислены все книги. которые есть в библиотеке. Это посредник между книгой и читателем. Пересматривая каталог, читатель узнает, есть ли в библиотеке нужная книга, какие книги есть в библиотеке по нужной теме, какие книги нужного автора можно прочесть здесь. В зависимости от читательского предназначения каталоги бывают алфавитными и систематическими. К какому обратиться, зависит от того, что ты знаешь о книге;
-библиографические показатели. Это книги о книгах. В них ты найдешь анотации – короткие  описания про книги и рекомендации о чтении;
- энциклопедии и словари. Они уточняют твой запрос, а, возможно, вызовут желание прочитать определенную книгу. Справочная литература – это весь Мир, упорядоченный в алфавитном или тематическом порядке;
- библиотекаря. Он ПОМОЖЕТ найти твою книгу, твое сокровище.

Памятник книге.

   Появление компьютера и Интернета сделали большую часть содержащейся в книгах информации доступной в электронном виде.
В 2006 году в Берлине был даже установлен памятник книгам. Поводом послужило опасение, что классическая книга вот-вот канет в Лету.

   Не за горами полная оцифровка крупнейших библиотек, которая сделает ненужным их посещение «живьем». Громадные книжные магазины скоро могут свестись к одной машине, которая будет по заказу покупателей печатать, брошюровать и тут же выдавать требуемые книги. Полагают, такие машины появятся в ближайшие годы и станут конкурентами пока еще не очень популярных  электронных книг, позволяющих читать привычный книжный текст с экрана.

   Сегодня покупатель начинает требовательней подходить к выбору книги. Эксперты говорят, что все равно будет пользоваться спросом развлекательная литература, которая поможет отключиться человеку от повседневных проблем. Предпочтение будет отдаваться недорогим изданиям., пусть даже и менее качественным. Аудитория, читающая современную классику, хорошую западную и русскую прозу, так и останется ей верна.  Это люди, которые не мыслят себя без книги и будут всегда читать.

   В любом случае привычка к чтению формируется еще в детстве – семейным укладом, на уроках литературы. Кризис, конечно, сильный фактор, но изменить сложившуюся ситуацию он не может, и люди, привыкшие к книге, будут продолжать читать то, что дает им душевный комфорт и интеллектуальное удовлетворение.

    Ясно одно – даже если бумагу заменит экран монитора, если уйдут  и незабываемый книжный запах, и, вкрадчивый шелест страниц, читать люди не перестанут. И значит, книга не умрет никогда – та книга, которой поочередно были глиняная табличка, пальмовый лист и папирусный свиток.
Кожного дня працює "книжчина лікарня". Книги, що потребують допомоги чекають на добрих, надійних дітей, щоб знову перетворитися на чистих та охайних всезнаючих ваших друзів.

24 жовтня протягом місячника активом проводились бліц-опитування "Моя улюблена книга" та "Що читали мої батьки". За підсумками опитування оформлена книжкова виставка.


25 жовтня книжкова виставка "Папа, мама, я - читаюча сім'я!"


26 жовтня підведено підсумки конкурсу буктрейлерів


Призові місця посіли:
І місце - Гергель Олександр  11-А кл.  буктрейлер до кіноповісті О.Довженко "Україна в огні". Вчитель  Сапожнікова Т.Г.;
ІІ місце Сухов Роман  8-В кл.  буктрейлер до повісті О.Довженко "Ніч перед боєм". Вчитель  Сапожнікова Т.Г.;
ІІІ місце Коваленко Яна 11-А.  буктрейлер до повісті М.Коцюбинського "Тіні забутих предків". Вчитель  Семенюта О.А


Самі роботи ви зможете переглянути на шкільному сайті


27 жовтня 
Презентація ЗІН
Книги своїми руками.
ЗІН - книги ручної роботи, самвидав.
Слово "зін" походить від англійського слова zine, яке в свою чергу походить від слова "magazine", тобто "журнал".
     - "Я - автор книгипро бібліотеку",
     - "Відкриваємо для себе глибини народної мудрості"
     - "Слово до батьків: виховуємо справжніх читачів;
     -  Збірка порад "Як працювати з книгою" 

                           



28 жовтня в 9-А класі відбулась зустріч за круглим столом з працівниками міської бібліотеки Любов'ю Косяковою та Вірою Заліською "Комп'ютер і книга: друзі чи вороги?"




31 жовтня
Підсумки місячника

Чемпіонат з читання: "Наші досягнення"


Скринька вражень


Галерея портретів "Найкращі читачі"



          Благодійна акція "Бібліотеці - з любов'ю".

 

          Традицією стало проведення благодійної акції "Бібліотеці - з любов'ю". Майже всі класи взяли участь і подарували 60 книжок для поповнення фонду бібліотеки.
Велика вдячність дітям, вчителям, батькам, всім  шанувальникам шкільної бібліотеки за участь у      Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек. 
        З повагою і надією на подальшу плідну співпрацю,  бібліотекар школи Надія Володимирівна.






Комментариев нет:

Отправить комментарий